Godziny otwarcia Pn-Pt 8:30 – 16:00

Blachy trapezowe, płyty warstwowe, izolacje
Plyta warstwowa
Blacha trapezowa tanio
Plyty warstowe
Blachy blachodachowki dachy
slidepageslider0
slidepageslider1
slidepageslider2
slidepageslider3

    Izolacja z pianki PIR to stosunkowo nowy materiał, choć tak naprawdę znana jest już od ponad czterdziestu lat. Coraz częściej gości w wykonywanych instalacjach termoizolacyjnych, ponieważ wykazuje znacznie lepsze właściwości aniżeli wełna mineralna czy też styropian.

    Niski współczynnik lambda to zaleta, która wyróżnia warstwowe płyty PIR spośród innych materiałów izolacyjnych. Najważniejszą zaletą pianki PIR jest bardzo niska nasiąkliwość (mniej niż 2%) – dzięki czemu osiąga się lepsze parametry przy wyższej wilgotności od stosowanych dotychczas materiałów termoizolacyjnych. Wśród ekonomicznych argumentów przemawiających za rozwiązaniem jakim są płyty izolacyjne PIR, wymienia się także to, że warstwa tego materiału pozwala na uzyskanie izolacji na poziomie nawet o 87% wyższym niż w przypadku styropianu czy wełny mineralnej.

    Płyty izolacyjne warstwowe PIR produkowane są standardowo w rozmiarach 1200 x 600 mm oraz 1200 x 2400 mm. Natomiast na specjalne zamówienie istniej możliwość zakupu płyt o szerokości 1200 i długości do 12000 mm. Dzięki temu płyty termoizolacyjne z pianką PIR są tak samo łatwe w montażu, a zapewniają dużo lepszą izolację. Pianka PIR ponadto stanowi materiał przyjazny dla środowiska, ponieważ jest wolna od freonu tak szkodliwego dla atmosfery. Do tego nie zawiera szkodliwych włókien, który mogłyby być drażniące dla oczu, gardła czy też skóry człowieka. Wykazuje o wiele wyższą efektywność w zastosowaniu oraz prawie dwukrotnie lepsze właściwości termoizolacyjne. To wszystko sprawia, że w efekcie końcowym zastosowanie jej niesie za sobą szereg oszczędności. Stosując płyty termoizolacyjne, można uzyskać straty cieplne nawet o 40% mniejsze, w stosunku do dotychczasowo stosowanych materiałów. Oszczędność ta przekłada się bezpośrednio na dużo niższe opłaty za ogrzewanie i daje wymierne korzyści już od pierwszych miesięcy użytkowania. Materiał z pianki PIR nadaje się do recyklingu, co stawia go znacznie wyżej, w porównaniu do innych materiałów z tej kategorii. Płyta termoizolacyjna ze sztywnej pianki poliizocyjanuranowej ze względu na swoją wytrzymałość na uszkodzenia oraz wysoka odporność na ściskanie doskonale nadaje się do stosowania jako izolator posadzek, fundamentów, ścian, dachów płaskich oraz skośnych. Płyt PIR w naszej ofercie posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, zarówno krajowe, jak i wymagane w Unii Europejskiej.
Zapraszamy do zakupu I oraz II gatunku płyt termoizolacyjnych.